Шугарінг — це епіляція спеціальною цукровою пастою. Вона більш безпечна ніж гоління. Ефект тривалий, волосся після процедури стає тонше й рідше, що допомагає скоротити кількість процедур. Шугарінг — це один із найбезпечніших способів видалення волосся. Цукрова паста має вигляд світло- або темнокоричневої еластичної маси, яка наноситься на потрібну ділянку тіла проти росту волосся, а видаляється, навпаки, в природному напрямку росту, що запобігає обламуванню волосся та подальшому його вростанню. Саме ця особливість якісно відрізняє цукрову депіляцію від воскової, забезпечуючи собі ще одну додаткову перевагу. Завдяки гнучкості і еластичності пасти відбувається максимальне і рівномірне обволікання волосини по всій довжині, що дозволяє видаляти волосся довжиною від 1-2 мм та спричиняє якомога менше дискомфортних відчуттів клієнту.

Варто зазначити, що шугарінг підходить для видалення всіх видів волосся, від пушкового до жорсткого, на всіх частинах тіла без винятку. Під час вилучення волосини частково видаляється стінка фолікула та руйнується частина матричних клітин, завдяки чому цикл фолікула переривається. Регулярні депіляції призводять до виснаження фолікула та подовження стадії регенерації волосся. При постійному використанні цукрової пасти волосся стає тонким і депігментованим, а на деяких ділянках їх ріст зовсім припиняється. Після шугарингу, як правило, не буває гіперемії, подразнення чи набряклості, а шкіра виглядає дуже гладкою. Окрім того, завдяки зволожуючій дії глюкози та фруктози, що входять до складу пасти, відбувається хороша гідратація тканин.

Аби процедура цукрової депіляції була максимально ефективною та задовільнила усі ваші очікування, при підготовці до неї варто скористатися кількома досить простими рекомендаціями:

 • за 2-3 тижні до візиту до фахівця бажано перестати голити волосся, аби воно змогло вирости до необхідної довжини (0,7-0,8 см);
 • за день до процедури рекомендується провести очистку шкіри за допомогою скрабу, завдяки чому видаляться загрубілі шматочки шкіри і під час депіляції епідерміс зазнає менших мікропошкоджень;
 • за добу або дві до депіляції варто утриматись від відвідування солярію, бані та сауни, а також відмовитись від обгортань;
 • якщо шкіра надто суха, то на ніч можна нанести живильний крем;

і, звісно ж, варто не забувати про гігієну тіла: безпосередньо перед початком процедури прийняти душ чи скористатись вологими серветками. Використання інших гігієнічних чи косметичних засобів не рекомендується.

Що ж стосується догляду за шкірою після проведення цукрової депіляції, то існує декілька основних аспектів, на які потрібно звернути увагу:

 • протягом 2-3 днів після процедури не рекомендується купатися в морі або басейні. Різні частинки, що містяться у воді, можуть викликати подразнення шкіри;
 • після сеансу не можна приймати гарячу ванну, ходити в лазню або сауну. Крапельки поту і сіль, що міститься в ньому, можуть спровокувати запалення. З цієї ж причини слід відмовитися від походу в спортзал та будь-яких інших фізичних навантажень;
 • бажано уникати контакту з прямими сонячними променями, оскільки шкіра на обробленій ділянці в перші 2-3 дні надто схильна до пігментації. Тому, якщо проігнорувати цю рекомендацію та все ж вирушити в солярій чи на пляж, то на обличчі можуть з’явитися веснянки, а на ногах темні плями.

Для профілактики подразнень та запалення на шкірі можна використовувати спеціальний лосьйон або придбати в аптеці декспантенол чи хлородексидин. Ці засоби рекомендується наносити протягом 3 днів після видалення волосся.

Протипоказання щод проведення цукрової депіляції.

Під час шугарінгу не обробляються такі ділянки тіла:

 • зони, на яких відбуваються запальні процеси або є опіки;
 • ділянки тіла з ознаками шкірних захворювань;
 • папіломи (бородавки) або рубці;
 • свіжі шрами чи інші механічні пошкодження шкіри;
 • зони ліпом («жировиків»);
 • гематоми (синці);
 • внутрішня поверхня вушних раковин та носових проходів.

Окрім того, варто утриматись від зазначеної процедури у випадку: цукрового діабету, оскільки через збої у роботі захисної функції організму можливі утворення мікротравм та невеликих ран, які потім важко загоюватимуться; епілепсії.

Сильний стрес, який отримує шкіра під час шугарінгу може ланцюговою реакцією може передатись усьому організму і спровокувати новий приступ; менструації. Через зниження больового порогу в цей період шкіра стає дуже чутливою до найменших маніпуляцій, і процедура депіляції може бути значно болючішою; вагітності, оскільки додатковий стрес може спровокувати виникнення гіпертонусу та стимуляції матки, що може мати небажані наслідки; варикозного розширення вен. Під час цього захворювання безпосередній сплив на шкіру протипоказаний, оскільки може спровокувати тромбоутворення; наявності пухлин чи будь-яких інших новоутворень. У цьому випадку краще відкласти депіляцію до моменту отримання остаточного діагнозу.  

Якщо ви досі вагаєтесь між вибором виду депіляції, наведемо вам кілька основних переваг та недоліків цукрової депіляції, аби ви мали змогу прийняти максимально зважене рішення. Отож, до основними перевагами шугарінгу є:

 • Гіпоалергенність – до складу цукрової пасти входять лише три компоненти, що мають абсолютно натуральне походження: глюкоза, фруткоза і вода.
 • Барвники та інші хімічні добавки відсутні, що практично виключає можливість виникнення алергічних реакцій.
 • Ефективність – відсутність росту волосся до 20 і довше завдяки тому, що волосина видаляється разом з цибулиною.
 • Якість – під час цукрової депіляції паста щільно обволікає навіть найменші волосини, не викликаючи їх ламкості та, відповідно, унеможливлюючи вростання волосся та виникнення запальних реакцій.
 • Естетичність та чистота – після процедури шкіра гладенька, зволожена, легке почервоніння минає протягом години.
 • Залишки цукрової пасти легко видаляються за допомогою води.
 • Універсальність – метод підходить для видалення всіх типів волосся від пушкового до жорсткого на всіх ділянках тіла, як у жінок, так і у чоловіків.
 • Гігієнічність – цукор перешкоджає поширенню бактерій, тому після процедури депіляції не буває запалення волосяних фолікулів.
 • Масаж – техніка видалення волосся у напрямку росту забезпечує венотонічний масаж, знімає набряки та гарантує лімфодренажний ефект.    

Недоліків у цукрової депіляції не так і багато, до основних з них можна віднести: Перед тим як проводити процедуру, необхідно відростити волосся до потрібної довжини. Це досить незручно та неестетично. Під час першої процедури шугарінгу може не видалитись надто жорстке волосся, тому досить часто перед нею рекомендують кілька разів зробити воскову депіляцію, аби дещо послабити волосся. Тривалий час проведення процедури.   Звісно, уникнути вищезазначених недоліків неможливо, проте, як показують досвід та практика фахівців, цукрова депіляція є одним з найбільш дбайливих та ефективних методів видалення небажаного волосся.