Китайський масаж Гуаша з’явився приблизно в 550 році до нашої ери. Доказом цьому служать знайдені археологами нефритові скребки — саме ними і виконується лікувальний масаж гуаша. До речі, назва так і перекладається — «вишкрібаючи хворобу». Масаж гуаша може застосовуватися при лікуванні широкого спектру захворювань, а також для їх профілактики. Крім того, даний вид масажу має і косметичний ефект.

Яка ж техніка масажу гуаша?

Згідно з китайською філософією, в нашому тілі знаходиться 14 особливих каналів, меридіанів, по яких циркулює життєва енергія. Кожен меридіан постачає енергією певний орган. Вплив нефритовим скребком проводиться безпосередньо по меридіанах і розташованим вздовж них біологічно активним, або акупунктурним точкам. Існує три варіанти масажу гуаша:

 • косметичний — усуває візуальні дефекти обличчя і тіла;
 • профілактичний — попереджає різні захворювання і їх загострення;
 • лікувально-діагностичний — безпосередньо виявляє і усуває недуги;

Такий масаж також сприяє виробленню таких гормонів, як ендорфін, дофамін і серотонін, — біоактивні точки на тілі пов’язані з відповідними відділами мозку. Таким чином, скребковий масаж гуаша знімає не тільки фізичне, а й психічне напруження. Прагматична сучасна медицина пояснює ефективність масажу тіла гуаша тим, що вплив скребком покращує кровообіг і активізує роботу організму. Крім того, фахівці визнають, що лікувальний масаж гуаша допомагає очистити організм від токсинів, що накопичилися і інших непотрібних продуктів розпаду. Варто відзначити, що це досить інтенсивна процедура. Китайські лікарі впевнені: чим більше почервоніння, синців залишається на шкірі, тим більше в організмі застійних явищ, які потребують опрацювання. Більш того, за розміром, розташуванням і інтенсивності плям досвідчений фахівець може визначити конкретні патології.

Показання і протипоказання до проведення сеансів. Як ми вже сказали, курс масажу можна пройти в профілактичних цілях: скребковий метод активізує вироблення інтерферонів і підсилює клітинний імунітет. Масаж гуаша допомагає і при генетичній схильності до захворювань опорно-рухового апарату: вплив на суглоби, виводить накопичені солі і сечову кислоту, за рахунок чого знижується ризик утворення патології. Лікування гінекологічних захворювань також є сферою застосування масажу гуаша: поліпшення кровообігу в зоні малого тазу благотворно впливає на жіноче здоров’я. Опрацювання зони живота знімає напругу, усуваючи застійні явища в кишечнику, благотворно впливає на роботу печінки. Остеохондроз, холецистит, суглобові і хребетні болі, спазми м’язів, захворювання судин — список показань можна продовжувати ще довго. Адже принцип традиційної медицини — оздоровлення всього організму, а не лікування окремого органу. Крім того, інтенсивний фізичний вплив допомагає боротися із зайвою вагою і позбутися целюліту. Скребковий масаж використовується також в лікуванні акне і постакне: скребок «виводить» токсичні речовини і активує регенерацію тканин.

Серед протипоказань до застосування масажу гуаша:

 • гіпертонія;
 • знижений рівень тромбоцитів;
 • ушкодження шкіри в області масажу;
 • загострення шкірних захворювань;
 • інфекційні захворювання;
 • алергія, особливо на компоненти масажного масла;
 • порушення функції печінки;
 • переломи в стадії зрощення;
 • пухлини;
 • погане згортання крові.

Крім того, від масажу гуаша слід утриматися вагітним жінкам, а також людям з підвищеною чутливістю: на перших сеансах процедура досить болюча. Важливо! За дві-три години до сеансу варто виключити каву і сигарети, а також не слід приймати аспірин та інші препарати, що розріджують кров. А шанувальникам гірудотерапії рекомендується утриматися від постановки п’явок за два дні до масажу гуаша.

Технологія проведення процедури масажу

Існує три основні методи впливу при виконанні китайського масажу гуаша:

 • се-гуа — сильний натиск, швидкі рухи;
 • бу-гуа — повільні рухи і слабкий натиск;
 • пинь-бу пінь-се — повільні рухи, сильний натиск.

Скребки для масажу гуаша мають багато різних форм і кольорів, але обов’язковим для них всіх є наявність вигнутого округлого краю, який має виступаючі частини або невеликі зубчики, також закруглені на кінцях. Масаж гуаша включає послідовні рухи пластин від центру в сторони або зверху вниз. Ноги і руки масажують у напрямку до пальців, спину і живіт — від хребта в сторону грудей. Сама процедура триває близько години, а ефект при правильній техніці, як правило, настає вже після першого сеансу. З’являючі плями «ша» свідчать про те, що в організмі запустився потужний очисний процес. Курс вважається завершеним, коли після масажу на тілі перестають виникати нові сліди: це означає, що все накопичене в організмі «сміття» виходить. Зазвичай на це потрібно від п’яти до десяти сеансів. Рекомендований інтервал між візитами до масажиста — три-п’ять днів, щоб тіло встигало відпочити після масажу гуаша. Накопичувальний ефект від цієї процедури триває кілька місяців.